ŞİRKETLERİMİZ
  • SPCC Ciment

    SPA SPCC – SOCIETE DE PRODUCTION DE COMMERCIALISATION DE CIMENT


    Grubumuzun ilk Batı Afrika yatırımı olan GOKAY GROUP GHANA, 2011 yılında Agrega ocağı ve granit işleme tesisleriyle Gana’da ki ilk faaliyetlerine başlamıştır.


    Türkiye ve Kuzey Afrika’da uzun yıllardır faaliyet göstermenin verdiği deneyim ve bilgisiyle Gokay Group Ghana çok kısa sürede bu bölgede adını duyurmuş ve Gana Cumhurbaşkanı, Bakanlar ve Gana’da bulunan Türkiye Cumhuriyeti temsilcilerinin katıldığı görkemli bir açılış ile başarıları taçlandırılmıştır.


    Gokay Group Ghana, halihazırda işlettiği agrega ocağı ve granit işleme tesislerinin yanısıra, Help Marine firması ile denizcilik sektöründeki ilk adımını atmış, ve projelendirdiği Çimento, Karayolu ve Enerji Üretimi yatırımlarıyla da bu ülkedeki varlığını giderek büyültme kararı almıştır.
     

    SPA SPCC – SOCIETE DE PRODUCTION DE COMMERCIALISATION DE CIMENT


    Grubumuz, 2006 yılında yatırımı gerçekleşen Taş ocağının ardından 2008 yılında Cezayir Devletine ait Fosfat ocaklarının dekapaj ihalesini kazanmış, ve bu konuda çok ciddi bir başarı göstererek Cezayir’de çok iyi tanınan, güvenilir ve taahhütlerini asla aksatmayan bir grup haline gelmiştir.


    Bu başarıların ardından 2009 yılında NUH ÇİMENTO SANAYİ A.Ş ile ortak başvurduğu Çimento Üretim Lisansını almış, ve 2010 yılında yine NUH ÇİMENTO SANAYİ A.Ş ortaklığında NUH-AY ÇİMENTO SANAYİ A.Ş firmasını kurmuş ve bu firmanın Cezayirli ortaklarıyla kurduğu SPA SPCC firması 720.000 ton kapasiteli çimento değirmeni projesine başlamıştır. 2011 yılının Mart ayında temelleri atılan bu değirmen, 2012 yılı Ağustos ayında ilk üretimine başlamıştır