SEKTÖRLER
 • ÇİMENTO

  İlk Kuzey Afrika yatırımına 2006 yılında Cezayir’de başlayan Gökay Group, Ülkenin çeşitli bölgelerinde madencilik konularında ismini duyurduktan sonra 2009 yılında Nuh Çimento Sanayi A.Ş ile ortak olarak Cezayir’de çimento üretim tesisi kurma izni almıştır.
     
  Alınan bu izne istinaden gerekli inşaat ve işletme izinlerini de tamamlayan grubumuz 2011 yılında Cezayir’in batısındaki Oran vilayetinde 720.000 ton kapasiteli çimento değirmeni kurma projesine yine Nuh Çimento Sanayi A.Ş ile başamış ve 2012 yılının haziran ayında başarıyla yatırımını tamamlayarak üretime başlamıştır.

  Daha sonra Nuh Çimento Sanayi A.Ş hisselerini de satın alan grubumuz çimento üretimine Kuzey Afrika’da başarıyla devam etmekte ve yeni yatırımlarının temelini Kuzey ve Batı Afrika’da atmaktadır.

  Çimento sektöründe kaliteli üretim, kullandığı teknoloji ve çevre duyarlılığı ile sektörde saygın ve tercih edilen bir marka olmayı  Kalite’yi ve teknolojik gelişmeyi her zaman ön planda tutmayı, çalıştığı her ülkenin yasalarına, Çevreye ve toplumsal değerlere saygılı olmayı kendine misyon edinen grubumuz başta Kuzey Afrika ve Batı Afrika’da ki yatırımlarını ileride kamuoyu ile paylaşacaktır.