KURUMSAL

BASIN ODASI

  • Astra'nın Son Teslimi Gökay Group'a

    Çukurova  Ziraat tarafından Türkiye distribütörlüğü yapılan Astra ağır hizmet tipi kamyonlarını tercih eden Gökay Group A.Ş. araçlarını teslim aldı.

    Maden sektörünün önde gelen firmalarından olan Gökay Group A.Ş., demir ve krom ocakları için sipariş ettiği 5 adet Astra HD8 84.41 8x4 ağır hizmet tipi kamyonunu teslim aldı.

    Teslime Gökay Group Sahibi Şükrü Teneş, Sakarya İşletme Müdürü Erkut Çamlıbel ve makine ikmal birim personeli ile Çukurova Ziraat Astra Marka Müdürü Kıvanç Kızılkaya, Teknik Destek Müdürü Emre Güler ve Pazarlama Sorumlusu Alparslan Kaya katıldı. Teslimde araç sürücülerine Çukurova Ziraat Teknik Destek Müdürlüğü'nce eğitim verilirken, araçlar hakkında detaylı bilgi verildi. Yurtiçi ve yurtdışında maden işletmeleri bulunan Gökay Group sahibi Şükrü Teneş, Astra ağır hizmet tipi kamyonları şu an için ocaklarında deneyeceklerini ve ağır hizmet kullanım için daha sonra diğer şantiyelerine de alabileceklerini belirtti. Teneş, firma olarak çok geniş bir makine ve araç parkına sahip olduklarının altını çizerek Astraları Türkiye'de bulunan ocaklarında kullanacaklarını kaydetti.

    Çukurova Ziraat' güvencesiyle Türkiye pazarına sunulan Astra ağır hizmet tipi kamyonlar ton başı yakıt maliyetleri ile işletme sahiplerine önemli avantajlar sunmakta. Eğimli ve bozuk yol şartlarında yüksek performanslı kullanıma ve tonajlı yüklemeye sahip Astra HD8 8x4 kamyonlarda, geliştirilmiş fren sistemi ise dikkat çekiyor. İşletme ömrü ve verimlilik dengesi ile göz dolduran Astra ağır hizmet tipi kamyonlara özellikle maden sektöründen büyük ilgi gösterilmekte.